Warning: Declaration of BootstrapNavMenuWalker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/GOK_THEME/functions.php on line 0
Oferta | GOK Suchożebry

Oferta zajęć GOK w Suchożebrach

Zajęcia oferowane przez GOK to zajęcia dodatkowe, które pozwalają poznać swoje pasje, zainteresowania i hobby. Uczestnicy nie tylko mogą odnaleźć to co naprawdę polubią  ale przede wszystkim odkryć te obszary, które ich nie interesują. Dodatkowe zajęcia uczą organizować sobie czas, dzieląc go między obowiązki i przyjemności, a wykonywanie czynności, które sprawiają radość, wyciszają umysł. Obecnie prowadzimy w GOK następujące zajęcia:

 

 

Zajęcia plastyczne

 

Są to zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Prowadząca: Iwona Grzywacz

Zajęcia odbywają się: w poniedziałki

 14.30 – 16.00 dzieci w wieku 6 – 10 lat

16.00 – 17.30 dzieci w wieku 11 +   

w budynku GOK przy ul. Siedleckiej 8.

Zajęcia płatne: 40zł/m-c

Zajęcia plastyczne, które państwu proponujemy mają na celu:

 • pobudzanie kreatywności
 • rozwój osobowości twórczej i rozwój graficzny dzieci
 • poprawienie umiejętności manualnych
 • naukę pracy w grupie
 • posługiwanie się narzędziami i dobór materiałów
 • umiejętność oceny estetycznej pracy

Zajęcia plastyczne to stopniowe zapoznawanie się z różnymi technikami plastycznymi. Każda technika plastyczna posiada specyficzne właściwości i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności. Najskuteczniejsza metodą rozwijania sprawności manualnej są urozmaicone zajęcia plastyczne. Rysowanie ołówkiem i kredkami, malowanie przy pomocy pędzla, gąbki, szczotki do zębów, stempli, szablonów, czy nawet palca i całych rączek, lepienie z mas plastycznych (plasteliny, modeliny, gliny, masy papierowej i solnej), wycinanie różnych kształtów przy pomocy nożyczek itp. usprawniają rozwój manualny. Im wcześniej dziecko będzie miało okazję zetknąć się z tymi zajęciami, tym jego rozwój graficzny będzie bardziej dynamiczny.

 

Zajęcia wokalne

To zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz młodzieży 13-18 lat

Prowadząca:  Iwona Kobylińska 

Termin zajęć : środa godz. 14.00 – 15.30 

Zajęcia płatne: 40 zł /m-c

 

Zajęcia wokalne, które Państwu proponujemy mają na celu:

 • stwarzanie dzieciom i młodzieży możliwości do spontanicznej – odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej
 • rozwijanie zamiłowania do muzykowania indywidualnego i zbiorowego
 • przybliżenie dzieciom świata dźwięków
 • szkolenie głosu
 • prezentacja umiejętności podczas występów

Edukacja muzyczna odgrywa ważną rolę w wychowaniu dziecka, w przygotowaniu do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Przygotowuje dziecko do odbioru i przeżycia dzieła muzycznego. Umożliwia też  rozwój zdolności i umiejętności muzycznych. Ponieważ muzyka oddziałuje na wszystkie sfery osobowości człowieka, zarówno na sferę emocjonalną, jak i fizyczną, na intelekt oraz sferę społeczną, poprzez wielostronny kontakt z nią osiągnąć możemy rozmaite cele.

Zajęcia wokalne to zarówno szkolenie głosu poprzez odpowiednie ćwiczenia oddechowe, emisyjne, śpiewanie wielogłosowe jak i pobudzenie wyobraźni muzycznej. Uczestnicy zajęć uczą się prawidłowego oddechu przy śpiewaniu i mówieniu, zasad artykulacji i interpretacji utworu. Pracują nad techniką, ale rzeczą najważniejszą zawsze pozostaje radość płynąca ze śpiewania.  Regularny i przemyślany kontakt rozbudza zamiłowania do muzykowania indywidualnego lub zespołowego, kształtuje potrzeby takiej aktywności.

Zajęcia odbywają się w grupie. Wszystkich uczestników łączy chęć rozwoju, pasja oraz miłość do muzyki, co dodatkowo motywuje do pracy i daje więcej radości.

 

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne odbywają się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gminy Suchożebry, w salach udostępnionych w ich budynkach.

Prowadzący: Robert Kot 

Zajęcia odbywają się:

Szkoła Podstawowa w Krynicy: wtorek godz. 

Szkoła Podstawowa w Suchożebrach: wtorek godz. 17.00 – 18.00 

Szkoła Podstawowa w Krześlinie: czwartek  godz.

Zajęcia płatne: 

 

Zajęcia taneczne, które Państwu proponujemy mają na celu:

 • Wyrobienie poczucia rytmu, słuchu i wrażliwości muzycznej.
 • Kształtowanie koordynacji ciała , estetyki ruchu, płynności ruchów.
 • Pobudzanie i rozwijanie wyobraźni twórczej dziecka.
 • Eksponowanie indywidualnych ruchowych możliwości dziecka.
 • Nabywanie umiejętności pracy w grupie i wyrażania swoich potrzeb.
 • Kształtowanie samodyscypliny , samokontroli oraz samooceny
 • Nabycie umiejętności pokonywania nieśmiałości i tremy podczas prezentowania się przed szerszą publicznością.

 

Zajęcia taneczne to zarówno poznawanie nowych kroków, choreografii, form tanecznych ale również usprawnienie i rozbudzenie możliwości ruchowych, a także kształtowanie świadomości własnego ciała. Powstały z myślą o dzieciach, które szczególną uwagą darzą wszelkiego rodzaju zajęcia związane z muzyką i tańcem. Zajęcia te rozbudzają i rozwijają umiejętności taneczne ale również kształtują nawyk zdrowego stylu życia poprzez ruch. Jest to bowiem bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego.

Poprzez taniec dzieci wyrabiają w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i elastyczność oraz harmonię ruchów. Taniec znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie, relaksuje. Zaspokaja potrzebę ruchu i tworzenia. Zajęcia prowadzone są w grupie.

Taniec w grupie rozwija umiejętność współpracy, stwarza możliwość wzajemnej pomocy, daje poczucie radości z osiągniętego wspólnie rezultatu. Pomaga w pokonywaniu nieśmiałości a u wielu wyzwala postawę kreatywności, otwiera na twórcze poszukiwania. Jeśli ruch jest dla dziecka przyjemnością, kształtuje w młodym człowieku  systematyczność, odpowiedzialność, wiarę we własne możliwości i wytrzymałość w dążeniu do celu, kształtuje wszechstronny i harmonijny rozwój, orientację ruchową oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

 

 

 

 

Zapisy na zajęcia w sekretariacie GOK w Suchożebrach przy ul. Siedleckiej 8.