Gminne Spotkanie Opłatkowe

W piątek 16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Przygodach odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców gminy Suchożebry. Na wstępie pani Dyrektor GOK Aneta Wyżywniak oraz Wójt Gminy Suchożebry Krzysztof Bujalski złożyli uczestnikom spotkania życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy przybyli goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.

Pierwszy raz przed szeroką publicznością zaprezentowała się grupa wokalna działająca od października w GOK pod kierunkiem Alicji i Michała Ostromenckich ze Studia Piosenki Metro.

Swój artystyczny program świąteczny przedstawiły również dzieci i młodzież ze szkół w Krynicy, Krześlinie i Suchożebrach.

Cześć artystyczna nie mogła odbyć się bez występu naszych muzykalnych seniorek z zespołu „Babie Lato” przy akompaniamencie Grzegorza Rostkowskiego.

Podczas gminnego spotkania opłatkowego rozstrzygnięto konkurs na Potrawę Wigilijną. Do konkursu zgłoszono 10 potraw. Jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Pani Alicji Mazurek za rybę w sosie tatarskim, drugie miejsce zajął piernik wigilijny Pani Marleny Protasiuk, a trzecie gwiazda makowa Pani Marceliny Strus. Jury przyznało również wyróżnienie pieczonym pierogom przygotowanym przez Panią Teresę Golec.

Na konkursowym stole pojawiły się także m.in. czerwony barszcz z pasztecikami, sałatka śledziowa, ryba po japońsku i inne pyszne dania.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Ozdoba choinkowa”. Na konkurs zgłoszono  63 prace. Jury w składzie Iwona Grzywacz, Karolina Stańska i Marlena Stokłosa po burzliwych obradach wyłoniła laureatów konkursu:

W kategorii przedszkole i kl. 0

I miejsce Angelika Sobieska

II miejsce Marcelina Bieniek

III miejsce Emilia Kachniarz

Wyróżnienia:

  1. Lena Ciszewska
  2. Lena Wielogórska
  3. Justyna Rytel
  4. Elena Jedlińska
  5. Franciszek Borkowski
  6. Marcel Gilewski
  7. Tobiasz Wierzchowski
  8. Jaś Starzewski
  9. Antoś Różański

W kategorii klasy I – IV

I miejsce Anastazja Jedlińska

II miejsce Katarzyna Maria Piątek

III miejsce Piotr Ciszewski

Wyróżnienia:

Gabriela Śmiałowska

Julia Bierdzińska

Bianka Wielogórska

Cezary Rytel

W kategorii klasy V – VIII

I miejsce Alan Krasnodębski

II miejsce Roksana Einfocht

III Gabriela Dobrowolska

Wyróznienia:

Zofia Wyżywniak

Maja Makaruk

W kategorii szkoły średnie i dorośli:

I miejsce Elżbieta Jagiełło

II miejsce Monika Krajewska

III miejsce Katarzyna Perka

Tego wieczoru wręczone zostały nagrody zwycięzcom, rozstrzygniętego pod koniec października, konkursu fotograficznego pn. „ Jesień jak malowana”. Nagrody laureatom osobiście wręczył Pan Paweł Papliński Fotoelab Fotografia Siedlce– fundator nagród w konkursie.

Przypominamy:

I miejsce ex aequo zajęły: Julia Zielińska z Woli Suchożebrskiej za zdjęcie „Wszystkie kolory jesieni” oraz Małgorzata Artwicht –  z miejscowości Suchożebry za zdjęcie „Forest road”

II Agnieszka Lipińska z Woli Suchożebrskiej za zdjęcie „Pod grzybami nasze budki”

III Barbara Jedlińska z Woli Suchożebrskiej za zdjęcie „Malownicze Pieniny”

Wyróżnienie:

Gabriela Strus z miejscowości Suchożebry za zdjęcie „ Namaluj to sam”

Szczególne podziękowania kierujemy do Pań z zespołu „Babie Lato” za przygotowanie dań na poczęstunek oraz sołtysom z Suchożebr i Przygód.

Dziękujemy za tak liczny udział w wydarzeniu oraz za pomoc wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w przegotowanie spotkania opłatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content