Koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego

21 maja w przeddzień 5 rocznicy śmierci Zbigniewa Wodeckiego  w świetlicy wiejskiej w Suchożebrach odbył się “Koncert Piosenek Zbigniewa Wodeckiego”.

Wydarzenie,  poświęcone twórczości i pamięci wybitnego wokalisty i muzyka.

Wykonawcami byli młodzi artyści z „Studio Piosenki METRO- Sokołów Podlaski/Siedlce/Węgrów”,- opiekunowie artystyczni Alicja i Michał Ostromeccy.

W repertuarze znalazły się nie tylko największe przeboje artysty, ale również piosenki mniej znane. Pierwszym utworem jaki zaprezentowali nam najmłodsi wokaliści była „Pszczółka Maja”, jeden z najbardziej znanych przebojów.  Nie zabrakło również takich hitów jak „ Zacznij od Bacha” , „Kochaj mnie”, „Chałupy” , „Lubię wracać”, „Z Tobą chce oglądać świat” oraz wiele innych zaśpiewanych w różnych konfiguracjach wokalnych.

Wokalne prezentacje zapowiadał Włodzimierz Patorski przyjaciel Zbigniewa Wodeckiego. Opowiadając o okolicznościach powstania poszczególnych przebojów oraz ciekawe i zabawne anegdoty z życia kolegi.

Nie zabrakło też bisów i wspólnego śpiewania. Wszystkim słuchaczom udzieliła się niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam podczas całego wieczoru.

Cieszymy się, że mogliśmy przybliżyć sylwetkę Zbigniewa Wodeckiego młodemu pokoleniu i  pokazać, że jego utwory są ponadczasowe, do których warto wracać i odkrywać wciąż na nowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content