Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

Rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Krześlinie zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. W konkursie wzięło udział 18 uczestników. Oceny wystąpień dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

1. Mariola Zaczyńska dziennikarka, pisarka, sekretarz Tygodnik Siedlecki – przewodnicząca
  2. Olga Gajo dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu
  3. Robert Protasewicz muzyk, aktor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Komisja wzięła pod uwagę:

– dobór repertuaru,

– interpretację utworów,

– kulturę słowa,

-ogólny wyraz artystyczny.

Komisja nagrodziła nw. uczestników:

1. Uczniowie klas IV – VI

I miejsce: Antonina Sudoł – ZSP w Suchożebrach.

II miejsce: Maja Makaruk -ZO w Krynicy.

III miejsce: Kacper Golec – ZO w Krześlinie.

1. Uczniowie klas VII – VIII

I miejsce: Alan Krasnodębski – ZO w Krynicy.

II miejsce: Eryk Wach – ZSP w Suchożebrach.

III miejsce: Kornelia Woźniak – ZSP w Suchożebrach.

Wyróżnienie otrzymała: Katarzyna Piątek -ZO w Krześlinie.

Nagrody zostały wręczone przez wójta – Krzysztofa Bujalskiego i członków komisji. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękną interpretację utworów, nauczycielom i rodzicom za ich przygotowanie.

Dziękujemy naszym Wolontariuszom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników, nauczycieli i jury.