Na krok przed depresją

Wczoraj 10 stycznia br. na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne pn. „Na krok przed depresją” zorganizowane przez Zespół Oświatowy w Krześlinie, które Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach objął patronatem honorowym.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na problem depresji, która stała się dość powszechna wśród młodych ludzi. Uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl profilaktyczny „w szponach depresji” przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Oświatowego w Krześlinie oraz mogli wysłuchać dwóch prelegentów – Pauliny Pawłowskiej – wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, reprezentantki Polski w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, oraz Barbary Jastrzębskiej z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, która poruszyła problem przemocy rówieśniczej jako nadrzędnej przyczyny depresji u dzieci i młodzieży.