Turniej Piłki Nożnej w Suchożebrach

W niedzielę, 18 września 2022 r. w Suchożebrach odbył się Turniej Piłki Nożnej. Pomysłodawcami imprezy byli ksiądz Patryk Bombiak oraz Paweł Łydkowski piłkarz Pogoni Siedlce. Po naszej stronie należała organizacja wydarzenia.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizowali wzięli udział piłkarze i piłkarki w przedziale wiekowym 13-15 lat. Najlepszą drużyną okazali się Bezimienni z Łosic. Druga miejsce należało do Orlika Niwiski, trzecie przypadło Orlikowi Mokobody. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna MKS Pogoń Siedlce Dziewczynki, natomiast na piątym – SP Krześlin.

Daniel Piekart z Niwisk został wybranym najlepszym zawodnikiem turnieju w powyższej kategorii, Maksymilian Zabuski (Orlik Mokobody) otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza, Maciej Stachowicz (Bezimienni) został królem strzelców.

Po rywalizacji w kat. 13-15 lat rozpoczęły się rozgrywki w kategorii OPEN. Spośród dziesięciu drużyn, które uczestniczyły w Turnieju najlepszą skutecznością wykazała się drużyna OSP Wola Suchożebrska, drugie miejsce zajęła drużyna FC Ulani stworzona przez zawodników z terenu naszej gminy, a trzecie zespół ze Skrzeszewa. W Turnieju wzięli również udział zawodnicy z GT Sokołów, Orzeł Siedlce, Millor Siedlce, Pędzące Banany, AC Suchożebry, FC Przygody i Sport Siedlce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Fabian Wierzbicki (FC Ulani). Osiem bramek zapewniło tytuł króla strzelców zawodnikowi z OSP Wola Suchożebrska – Mateuszowi Wójcikowi. Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika FC Ulani –  Piotra Koniecznego.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymali pamiątkowe medale a najlepsze drużyny wróciły do domów z pucharami i statuetkami. To pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez Gminę Suchożebry i Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, ale zapewne nie ostatnia.

Dziękujemy Dyrektor ZSP w Suchożebrach Elżbiecie Żelazowskiej za udostępnienie obiektu sportowego do przeprowadzenia Turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy również do Sołtys wsi Suchożebry Marceliny Strus, Jabłka Siedleckiego, Piekarni Jońscy z Suchożebr, Radnego Mariusza Dorosza oraz wolontariuszy. Za pomoc w zabezpieczeniu Turnieju dziękujemy OSP Suchożebry, OSP Wola Suchożebrska, OSP Podnieśno, OSP Kownaciska, OSP Brzozów oraz OSP Krześlin.