Wyniki eliminacji gminnych do 39. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego

11 maja 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suchożebrach odbyły się eliminacje gminne do XXXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, organizowanego przez DPT Reymontówka i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
W eliminacjach gminnych wzięło udział 25 uczniów z trzech placówek oświatowych (Krześlin, Krynica i Suchożebry) znajdujących się na terenie gminy Suchożebry.
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie:
Robert Protasewicz muzy, aktor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce – przewodniczący,
Paulina Rybak bibliotekarz, instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie
Katarzyna Smolik pracownik Urzędu Gminy w Suchożebrach na stanowisku ds. oświaty.
Komisja przyznała nagrody następującym uczestnikom:
Kategoria kl. I-III
I miejsce – Zofia Szmidt – SP w Suchożebrach
II miejsce – Daria Federowicz – SP w Krynicy
III miejsce – Julia Bierdzińska – SP w Krynicy
Kategoria kl. IV-VI
I miejsce – Antonina Sudoł – SP w Suchożebrach
II miejsce – Zofia Wielgórska – SP w Krynicy
III miejsce – Ignacy Kamiński – SP w Suchożebrach
Kategoria kl. VII-VIII
I miejsce – Eryk Wach – SP Suchożebry
II miejsce – Alan Krasnodębski – SP w Krynicy
III miejsce – Julia Kobylińska – Zespół Oświatowy w Krześlinie
Nagrodzone osoby wezmą udział w eliminacjach powiatowych 29 i 30 maja 2023 r. w DPT Reymontówka.
Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy, a zwycięzcom nagrody książkowe i upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Suchożebrach i GOK.
Gratulujemy wszystkim dzieciom oraz dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu. Jury miało bardzo trudne zadanie.